BODRUM GENÇLİK YAT KAMPI

BÜYÜK DÜNYA’YI KEŞFEDİN!

Yelken açıyoruz. Sende gelsene!

Bodrum'un cennet koylarında rüzgar ve denizin bütünleştiği Türkiye'nin  tek  Yat Kampı'nda kampçılar, denizcilik ve yelken sporu ile tanışır ve ömür boyu hatırlayacakları keyifli bir maceraya yelken açar. Kampa katılan tekne ekibi profesyonel eğitmenlerden temel denizcilik ve yatçılık eğitimi alırken, boş zamanlarını eğlenceli aktiviteler ile değerlendirir. Gündüz yelken seyiri yapan  kampçılar geceleri güvertede yıldızların tadını çıkartır.

Neden burası başka?

Yat kampı, gulet  kategorisindeki Türkiye'nin ilk ve tek okul gemisi olan STS Bodrum'da gerçekleşir. Kategorisinde birincilik kupaları ve önemli dereceleri olan bu teknede yaşamak ve seyir yapmak kampçılara unutulmaz bir yaz tatili deneyim yaşatır.

Kampçılar, eğitimler sırasında liderlik, ani karar alabilme, doğa ile mücadele etme konularında kendilerini geliştirir. Diğer yandan da denizde yaşamanın tadını çıkarır ve denizciliğin güzelliklerini keşfeder.

Friends yaz programları içerisinde özel bir yeri olan Yat Kampı'nın her dönemine sadece 12 şanslı kampçı kabul edilir.

Kampçılar, korsan gemilerini andıran bu tekneyle, Bodrum’un masmavi koylarına doğru unutulmaz bir maceraya yelken açar.

Kamp ortamı nasıl?

Eğitim programı; denizcilik kuralları, tekne yaşamı, tekne kısımları, yelken teorisi, seyir manevraları, yanaşma ve kalkma, gemici bağları, uygulamalı harita bilgisi ve meteoroloji bölümlerinden oluşur. Kampçılar, eğitim saatleri ve seyir dışında kalan zamanlarda ise Bodrum'un koylarında şehir turlarına, gece eğlencelerine ve sosyal etkinliklere katılırlar.

 

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN