Liderlik Yaz Kampı

BÜYÜK DÜNYA’YI KEŞFEDİN!

Liderlik Kampı ile gelecek bambaşka!

Liderlik Kampı, 14 -18 yaş grubundaki gençlere farklı hayat deneyimleri sunan gelişim ve yaşayarak öğrenme odaklı bir programdır. Bu program sosyal hayatlarında ve akademik kariyerlerinde; girişimcilik, yöneticilik, koçluk, takım kaptanlığı veya grup liderliği gibi liderlik vasıfları gerektiren projelerde yer almak isteyen gençler için uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanmıştır.

Neden burası başka?

Liderlik Kampı'nda uygulanan program, katılımcılara doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğretir. Eğlenceyi gerçek yaşam deneyimleri ile birleştiren etkinliklerde, kampçıların sorumluluk bilinçleri gelişir ve hayata karşı duruşlarını güçlendirir.

Kampçılar, şehir hayatından uzakta birbirinden heyecanlı aktiviteler ile maceranın tadını çıkarırken kendilerini keşfeder ve yeni dostluklar kurar.

Kampta başarı gösteren kampçılae, ilerleyen yıllarda kamp koçu ve program direktörü olarak kamplarda görev alma şansı yakalar.

Uluslararası kamp birlikleri tarafından akredite olan Friends, Liderlik Kampını tamamlayan öğrencilerine performansları doğrultusunda referans mektubu verir. Özellikle lise eğitimini IB (Uluslararası Bakalorya) olarak tamamlayan ve eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen gençler, kamp sonrasında almış oldukları referans mektuplarını yurtdışı üniversite başvurularında kullanabilir. Önceki yıllarda bu eğitimi tamamlamış ve kamplarda görev almış eski kampçıların büyük bir bölümü üniversite hayatlarını Kanada, Amerika, İngiltere ve İtalya gibi ülkelerde sürdürmektedir.

Kamp ortamı nasıl?

Liderlik Kampı, enerjisi çok yüksek ve her gencin mutlaka yaşaması gereken zengin bir içerik sunar. Kampa Türkiye'nin ve dünyanın farklı şehirlerinden kendini geliştirmek, zamanını verimli değerlendirmek ve doyasıya eğlenmek isteyen 14-18 yaşlar arası lise öğrencileri katılır. 

Kamp programı iki aşamadan oluşur. İlk aşamayı başarı ile tamamlayan kampçılar, program direktörünün onayı sonrası uygulamalı eğitim içeren ikinci aşamaya katılabilir. Birinci bölümde uzman eğitmenlerden liderlik, takım koçluğu, gruba hitap etme, iletişim, kriz yönetimi, doğada yaşam teknikleri, harita okuma, outdoor parkurlar, drama ve ilk yardım konularında eğitim alan kampçılar, ikinci etapta tecrübeli koçların ve kamp direktörlerinin denetiminde küçük kampçılara takım liderliği yapar.

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN