Natural Batı Karadeniz Turu

Turun Adı

:

Natural Batı Karadeniz Turu

Gezi Süresi

:

2 Gece 3 Gün

Ulaşım

:

Lüks Araçlar

 

 

 

  1. GÜN

Hem tatil hem gezi yapacağımız Batı Karadeniz Turumuza başlamak üzere saat 18:00’da kalkış noktamız olan Emek Celal Doğan Parkı’nda buluşuyoruz ve doğa ile iç içe geçireceğimiz ilk günümüzü yaşamak üzere Bolu’ya doğru hareket ediyoruz.


(Turumuza Üniversite-Karataş bölgesinden katılacak olan misafirlerimiz 17:30’da İstikbal’in önünden alınacaklardır.)

 

  1. GÜN 

Sabah saatlerinde Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve tarihi 1200’lü yıllara dayanan Bolu’ya varıyoruz. Hititleri, Büyük İskenderi, Persleri, Osmanlı Devletini ağırlamış olan Bolu’da açık büfe sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Bolu Merkez’de Yedigöller’e transfer olacağımız minibüslere binerek, Karadeniz bölgesinin en zengin bitki örtüsüne sahip olan Yedigöller bölgesine hareket ediyoruz. (Ekstra) Doğa ile baş başa kalabileceğiniz, her köşesi ayrı bir heyecan yaratacak, Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru olarak isimlendirilmiş gölleri görebileceğimiz bir doğa yürüyüşüne çıkıyoruz. Birçok farklı türde ağaç ve birbirinden güzel manzaralarda fotoğraf imkanı sunan Yedigöller gezimizde orman içi patikalardan yapacağımız yürüyüş sonrası vereceğimiz serbest zaman içerisinde tertemiz havası ve kuş sesleri eşliğinde doğanın tarifi olmayacak güzellikteki bu görsel şölenini daha fazla yaşama imkanı buluyoruz. Yedigöller bölgesinde geçireceğimiz bu keyifli zamanların sonrasında Rehberimizin belirteceği saatte aracımıza biniyoruz ve Abant Gölü’ne hareket ediyoruz.

Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan yeşilin her tonunu görebileceğimiz Abant Gölü etrafında yapacağımız yürüyüş sırasında göl üzerine bir halı gibi serilmiş nilüfer çiçeklerini görme fırsatı buluyoruz. Bu doğa harikası ve fazlasıyla bakir olan milli parkta grubumuza özel getirdiğimiz mangal öğle yemeğimizi (Ekstra) aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilirken dileyen misafirlerimiz at veya faytonla gezinti yapabilecekler.

Öğle yemeğimizi ve Abant Gölü gezimizi tamamladıktan sonra günümüzün gezilecek son bölgesi olan ''Kartpostallardaki Göl'' olarak adlandırılan Gölcük Gölü’ne geçiyoruz. Etrafı çam ve köknar ağaçları ile kaplı gölün her mevsim görüntüsü muhteşemdir. Doğanın olağan üstü güzellikleriyle etrafı çam ve köknar ağaçları ile kaplı olan gölün hemen kenarında Orman Bakanlığı'nın misafirhanesi, kartposttallara resim olan şirin bir ev vardır. Bu tesisten başka kır gazinosu adıyla bir restoran kafeterya ve birkaç bungalov evler bulunmaktadır. Mükemmel fotoğraflar yakalayacağımız Gölcük Gölü’nde dileyen misafirlerimiz bisiklet turu yapabilecekken dileyen misafirlerimiz günün keyfini çıkarmak adına göl manzaralı kafeteryada çay-kahve keyfi yapabileceklerdir. Abant gölü gezimiz sonrasında dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere Safranbolu Eskiçarşı’nın kalbinde bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrasında mekan opsiyon bilgisi misafirlerimize sunulacak ve dileyen misafirlerimizle rehberimiz ve tur sorumlumuz eşliğinde akşam eğlenceleri yapılan mekanlara gidilecektir.

 

Günün Menüsü: Abant Milli Parkı Göl Kenarı Mangal

Günün Alışveriş Noktaları: Bolu Merkez, Abant Gölü Köy Pazarı

Gezilen Bölgenin Meşhurları: Bolu Çikolatası (Bolçi), Bolu Beyi Kahvesi

Günün Oteli: ŞEHZADE KADIOĞLU KONAKLARI | SAFRANBOLU ESKİÇARŞI

 

  1. GÜN

Otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası Bartın-Karabük yolu üzerinde yer alan ve Tokatlı Kanyonu üzerinde bulunan Cam teras ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere yola koyuluyoruz. Buradaki eşsiz manzaranın tadını çıkarabilmeniz için verilecek olan serbest zamanda misafirlerimiz çay-kahve keyfi yapabileceklerdir. Serbest zaman sonrası  çam, meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturduğu Karabük-Bartın ağaç tünelinden geçerek Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola(Dünya’nın Göz Bebeği) “sözleri ile ün kazanan güzel Amasra’ya ulaşıyor, denize kavuşuyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü; Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi içerisinde bulunan Fatih Camii, Cenovo Şatosu ve Şapel ziyaretlerini yürüyerek gerçekleştirdikten sonra Osmanlı döneminden bu yana varlığını koruyan Çekiciler çarşısını gezip öğle yemeğine geçiyoruz. Amasra’nın meşhur balık ve Amasra’ya özgü salatasından oluşan öğle yemeğimiz (Ekstra) aldıktan sonra dileyen misafirlerimizle Amasra’da Tekne turuna katılıyoruz(Ekstra). Gezimiz ve tekne turumuz sonrasında dileyen misafirlerimiz burada denize girebilecekken dileyen misafirlerimiz deniz ve tavşan adası mazarasında çay-kahve keyfi yapabileceklerdir. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve Safranbolu’ya doğru hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme, akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle canlı müzik yapan mekanlara gidilecektir.

 

Günün Menüsü: Amasra Balık Restoranları (Köfte vs. Opsiyonları mevcut)

Günün Alışveriş Noktaları: Amasra Çarşıları, Eski Çarşı

Günün Oteli: ŞEHZADE KADIOĞLU KONAKLARI | SAFRANBOLU, ESKİ ÇARŞI

 

 

  1. GÜN 

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası panoramik olarak Safranbolu’yu görebileceğimiz ve aynı zamanda Hükümet Konağı ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevkii'ni fotoğraflayabileceğimiz Hıdırlık Seyir Tepesi’ne varıyoruz. Burada bölgenin meşhur safran çayı ile çay-kahve keyfi yaptıktan sonra yürüyerek devam ettireceğimiz gezimiz güzergahında bulunan Kaymakamlar Müze Evi ziyaretimiz sonrasında, Safranbolu'nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek İzzet Paşa Camii’ni ziyaret ederek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşıları'nı gezdikten sonra, Yemeniciler Arastası'nda alışveriş molası veriyoruz. Lokum ve bölgeye özgü hediyelik eşya alışverişimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Karabük - Kastamonu yolu üzerinde bulunan ve 1997 yılında Dünya Unesco Dünya Kültür Miras Listesine girerek kendini tanıtan eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyüne ulaşıyoruz. Osmanlı-Türk Mimarisini daha yakından görebileceğimiz köy sokaklarından geçerken Osmanlı devrinden günümüze kalan gelenekler hakkında bilgi ediniyoruz. Köy halkının ortak kullanım alanı olan Eski Çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve Köy Pazarı gezilerimizi yapıyoruz. Gezimiz sonrasında bu şirin ilçeye ve Batı Karadeniz bölgesine veda ederek Gaziantep’e doğru konforlu yolculuğumuza çıkıyoruz.

 

Günün Menüsü: Safranbolu Restoranları

Günün Alışveriş Noktaları: Yörükköyü Pazarı, Safranbolu, Eski Çarşı

Gezilen Bölgenin Meşhurları: Safran Bitkisi, Safran Çayı, Safran Lokumu, Çekme Helva, Minyatür Safranbolu Evleri

 

  1. GÜN

Eğlenceli yolculuğumuz sonrasında 06:30’da Gaziantep’e varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle Emek Celal Doğan Parkı ve Üniversite-Karataş bölgesinde vedalaştıktan sonra başka organizasyonlarımızda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 

BU TUR İÇİN
TEKLİF İSTEYİN